نقش مبلمان شهری در افزایش فروش در مجتمع های تجاری

 

مبلمان شهری و استراحتگاه های موقت در مجتمع های تجاری بخش عمده ای از دید بصری را تشکیل می دهند. این مبلمان و استراحتگاه ها کاربرد بسیار زیادی در بخش زیبایی و نظم و هماهنگی دکوراسیون مرکز خرید را دارند. این مبلمان ها شامل مجموعه متنوعی از عناصر و المان هایی است که فضای مشاعات و حتی در داخل فروشگاه ها با هدف خدمت رسانی, آسایش و راحتی بازدیدکنندگان و مراجعین مجتمع تجاری نصب و جانمایی می شود.

طراحی و رنگبندی مبلمان, متناسب با دکوراسیون باعث افزایش کیفیت و سرزندگی مجتمع تجاری و ایجاد حس آرامش و افزایش روحیه بازدیدکنندگان خواهد شد و همین امر بطور مستقیم بر فروش و درآمد واحد های خرده فروشی در مرکزخرید خواهد شد.

از مهمترین مسائل که می بایست در هنگام طراحی و انتخاب مبلمان مناسب به آن دقت داشت این است که در حال حاضر کشور ما سبکی میان مدرنیته و سنتی دارد, لذا در هنگام انتخاب مبلمان مناسب می بایست ابتدا به دکوراسیون کلی مرکزخرید و سپس متناسب با روحیه و سبک زندگی مردم در آن منطقه مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

از جمله ویژگی هایی که می بایست در هنگام نصب و جانمایی مبلمان های مرکز خرید به آن توجه داشته باشیم, عبارتند از؛

  • کمیت: تعداد مبلمان و استراحتگاه ها نباید آنقدر کم باشد که باعث نارضایی مشتریان شود و نه آنقدر زیاد که باعث اشغال فضا ها و راهرو ها شود.
  • کیفیت: کیفیت ساخت و راحتی مبلمان بسیار مهم است. اگر مشتریان در زمان استفاده از استراحتگاه ها کاملاً راحت و راضی باشند مجدد به بازدید و خرید از مجموعه اشتیاق پیدا خواهند کرد.
  • زیبایی: طرح و زیبایی مبلمان های مرکز خرید یکی دیگر از الویت ها و اهمیت های مهم است. چنانچه این مبلمان دارای رنگبندی و استایل زیبا نباشند, مورد استفاده و پسند بسیاری از بازدیدکنندگان قرار نخواهند گرفت و عملا بی فایده خواهند بود.
  • دوام و استحکام: مبلمان مرکزخرید در عین راحتی و زیبایی می بایست با دوام و مستحکم باشند تا هم از عمر بالا تری برخوردار باشند و هم باعث آسیب رسانی به مراجعین نشوند.
  • محل استقرار: بسیار مهم است که مبلمان و استراحتگاه مرکزخرید در کجا قرار گرفته است. می توان با یک چیدمان صحیح باعث افزایش فروش شد.
پیشنهاد مقاله؛
معماری مجتمع های تجاری | همه چیز درباره نماسازی و نوآوری‌های محیطی مراکز خرید

چنانچه این موارد مورد توجه قرار بگیرد, مراجعه کننده بدلیل خستگی از مجتمع خارج نمی شود و همین امر می تواند باعث افزایش فروش گردد.

ضوابط و استاندارد های مبلمان مراکزخرید

رعایت اصول و استاندارد های مبلمان مراکز خرید باعث افزایش بهره وری و استفاده بهینه از آن می شود, از جمله این استاندارد ها عبارتند از؛

–              همخوانی یا تناسب

یکی از مهمترین استاندارد ها و ضوابط در استفاده از مبلمان مراکزخرید همخوانی و هماهنگی آنها با محیط است که این امر می تواند باعث تاثیر مثبت و در غیر اینصورت باعث ناهمانگی و نارضایتی مراجعین و ایجاد حس بی نظمی در مجتمع شود.

–              پاسخ به نیاز مراجعین

مبلمان مراکزتجاری می بایست از هر حیث بتواند باعث آسایش, آرامش و راحتی مراجعین شود. این مبلمان ها می بایست نرم, راحت, مستحکم و پاکیزه باشند.

–              پاسخ به نیاز محیط

مبلمان های مرکز خرید می بایست باعث کامل تر شدن طرح و دکوراسیون مجموعه شود در صورت بی مصرف بودن آن عملا باعث ایجاد بی نظمی و تنش می شود.

 

نکات قابل توجه در جانمایی مبلمان مرکز خرید

o             مبلمان های مرکزخرید می بایست در تمامی طبقات قرار داشته باشند.

o             این مبلمان ها می بایست همواره تمیز و گردگیری شوند.

o             بهتر است مبلمان ها در بخش های تجاری مجتمع قرار بگیرد و نه در بخش های تغذیه و خوراکی

o             الزاما می بایست در اطراف استراحتگاه ها از فلاورباکس ها و گلدان های طبیعی استفاده کرد.

o             استراحتگاه ها می بایست با فاصله مشخصی از سرویس های بهداشتی و سطل های زباله قرار داشته باشند.

پیشنهاد مقاله؛
مقابله با کرونا در مجتمع های تجاری

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *