جشنواره در مجتمع‌های تجاری | تأثیر جشنواره‌ها در جذب مشتریان

جشنواره در مجتمع‌های تجاری | تأثیر جشنواره‌ها در جذب مشتریان

چرا باید جشنواره برگزار کنید

در شرایطی که مجتمع‌های تجاری به دلایل مختلفی از جمله پیدایش فروشگاه‌های اینترنتی، شیوع ویروس کرونا، کاهش قدرت خرید مردم و… رونق سابق را ندارند، روش‌های زیادی برای جذب دوباره‌ی مشتریان به آنها وجود دارد. یکی از این روش‌های اثبات شده، برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری است. مشخص شده است که برگزاری جشنواره‌ها یک روش عالی برای سرگرمی جمعیت زیادی از افراد هستند، اما به شرط اینکه به شیوه‌ی درستی انجام شوند. در ادامه بیشتر در مورد تاثیری که این جشنواره‌ها بر رونق مجتمع‌های تجاری دارند و نکاتی که باید در برگزاری آنها رعایت کنید، توضیح می‌دهیم.

جشنواره در مجتمع‌های تجاری | تأثیر جشنواره‌ها در جذب مشتریان

تاثیر برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری

جشنواره یکی از موثرترین راه‌ها برای معرفی کسب و کارتان به مشتریان است. در درجه‌ی اول، برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری باعث ایجاد نشاط در بین مشتریان می‌شود و سیل زیادی از آنها را به سمت فروشگاه‌ها روانه می‌کند. بیشتر جشنواره‌هایی که در مجتمع‌های تجاری برگزار می‌شود، شامل تخفیف و کدهای قرعه‌کشی هستند. با وجود آنکه ممکن است فکر کنید تخفیف می‌تواند میزان سود شما را کم کند، اما باعث می‌شود در یک بازه‌ی زمانی مشخص، از شما بیشتر خرید شود.

بعلاوه شما باید نهایت استفاده را از زمان برگزاری جشنواره بکنید. در طول جشنواره این فرصت را دارید که فروشگاه‌های مجتمع‌های تجاریتان را به مشتریان معرفی کنید. موقعیت‌ها و امکانات تفریحی‌تان را به آنها نشان دهید و به طور کلی آنها را مجاب کنید که باید از شما خرید کنند. این امکانات می‌تواند شامل، فروشگاه‌های متنوع، پارکینگ بزرگ، فضای بازی برای کودکان، فودکورت، کافی شاپ‌ها، سینما و … باشد.

شما باید به مشتریان نشان دهید که خرید از فروشگاه شما را می‌توانند به یک روز سراسر شادی و پر از برنامه‌های مختلف برایشان تبدیل شود. به طور کلی برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری به نفع کسب و کار شما خواهد بود و یک روش تبلیغاتی اثبات شده است به شرط آن که نکاتی که در ادامه آمده است را در زمان برگزاری آنها رعایت کنید.

نکات مهم در زمان برگزاری جشنواره

برای آنکه برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری نهایت سودآوری را برایتان داشته باشد، باید نکات زیر را در برگزاری آنها رعایت کنید.

اطلاع رسانی کنید

برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری هزینه‌ی زیادی به همراه خواهد داشت و شما باید مطمئن شوید که این هزینه ارزشش را دارد. بنابراین تا می‌توانید قبل از برگزاری جشنواره با استفاده از روش‌های درست، زمان و نحوه‌ی برگزاری آن را به مردم اطلاع دهید. هر چقدر اطلاع رسانی گسترده‌تری انجام دهید و از روش‌های جذابتری برای این کار استفاده کنید، بازدید از شما و در نتیجه موفقیتتان بیشتر خواهد بود.

مشتریان هدف را مشخص کنید

اینکه جشنواره به چه صورتی برگزار شود، به هدف و مخاطبین هدفتان بستگی دارد. شیوه‌ی جذب هر گروه از مشتریان، متفاوت است و باید با سلیقه و روحیه‌ی آنها مطابقت داشته باشد. قبل از برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری باید مخاطبین هدف را شناسایی کرده و زمینه‌ای مشترکی با آنها پیدا کنید تا از آنها مشتریان وفاداری بسازید.

جشنواره در مجتمع‌های تجاری | تأثیر جشنواره‌ها در جذب مشتریان

آمادگی‌های اولیه را انجام دهید

مطمئن شوید قبل از شروع جشنواره، یادآورهای مناسب را برای مشتریانتان تهیه کرده‌اید. این یادآورها می‌توانند کارت ویزیت باشند، یا بروشور، یا گیفت‌ها ارزانی مانند یک فنجان یا جاسوئیچی و هر چیز دیگری که یادآور این جشنواره برای مشتری باشد. باید کاری کنید که آنها شما را به یاد بیاورند و هر چقدر می‌توانید تاثیر برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری را بیشتر کنید.

بعلاوه شما باید خود را برای بازدید عده‌ی زیادی آماده کنید. بنابراین ببینید آیا دمای مجتمع مناسب است؟ آیا جای پارک به اندازه‌ی کافی وجود دارد؟ و سوالاتی از این دست که شما را مطمئن کند مشتری مجتمع تجاری را با خاطره‌ی خوشی ترک خواهد کرد. بعلاوه باید مطمئن شوید که افرادی برای پاسخگویی و راهنمایی مشتریان در سراسر مجتمع وجود داشته باشند و آنها را به مغازه‌های مناسب هدایت کنند.

تبلیغات مناسب را آماده کنید

برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری اصولاً برای مشتریان جذاب است و شما باید انتظار بازدیدهای زیادی را داشته باشید. آنقدر زیاد که شاید گاهی نتوانید به همه‌ی آنها رسیدگی کرده یا با آنها ارتباط موثر برقرار کنید. برای همین حتماً از روش‌هایی استفاده کنید که بدون نیاز به شما، تبلیغتان کنند. مانند نصب بنر و پوسترهای تبلیغاتی. محل نصب این تبلیغات باید به صورت استراتژیکی انتخاب شود تا مانع از رفت و آمد مشتریان یا دیده شدن غرفه‌ها نشوند.

بازاریابی کنید

در طول برگزاری جشنواره می‌توانید افرادی که به اصول بازاریابی مسلط هستند را استخدام کنید تا شما را به مشتریان پرزنت کنند و دلیلی برای مراجعه به آنها بدهند. انتقال اطلاعات در زمان برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری موضوع مهمی است‌. حتی می‌توانید کوپن‌های تخفیفی با محدودیت زمانی در اختیار آنها قرار دهید که باعث افزایش انگیزه‌ی خرید در آنها شود. بعلاوه تا می‌توانید به مشتریان توضیح دهید که چرا باید شما را برای خرید انتخاب کنند و چرا با مجتمع‌های دیگر تفاوت دارید.

جشنواره در مجتمع‌های تجاری | تأثیر جشنواره‌ها در جذب مشتریان

جشنواره را سرگرم کننده و تعاملی کنید

درست است که نمایش محصولات در طول برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری می‌تواند سرگرم کننده باشد اما برای جذب مشتری کافی نیست. باید با برگزاری مسابقات جایزه دار مشتریان را وادار به تعامل کنید. این مسابقات می‌توانند طوری طراحی شوند که مجتمع شما را بیش از پیش به مشتری معرفی کنند. بعلاوه می‌توانید در ازای ارائه‌ی بن‌های تخفیفی مشتریان را وادار به پر کردن فرم‌های نظرسنجی یا ثبت نام کنید. این کار نه تنها اطلاعات زیادی در مورد جامعه‌ی هدف به شما می‌دهد بلکه می‌توانید با روحیات آنها بیشتر آشنا شده و بفهمید چه چیزیهایی آنها را بیشتر به خود جذب می‌کند.

کارهایی که باید بعد از جشنواره انجام دهید

در نهایت جشنواره به پایان می‌رسد و شما باید آن را ارزیابی کنید. در این مرحله باید فیلم و عکس‌هایی که در زمان برگزاری جشنواره گرفته‌اید را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک قرار دهید و به نحوی افرادی که در این جشنواره شرکت نکرده‌اند را آگاه کنید. اگر به درستی تبلیغ کنید، می‌توانید کاری کنید که آنها برای شرکت در جشنواره‌ی بعدی لحظه شماری کنند. یک ارزیابی مالی هم باید از روند جشنواره انجام شده و میزان سود و ضرر محاسبه شود. همچنین باید وقتی بگذارید و نقاط ضعف جشنواره‌ی خود را مشخص کنید تا بتوانید در دفعات بعد به موفقیت بیشتری برسید.

برگزاری جشنواره در مجتمع‌های تجاری روشی اثبات شده برای جذب دوباره‌ی مشتریان به این فضاهاست. شما این فرصت را دارید تا در طول جشنواره بار دیگر به مشتریان یادآوری کنید که چرا خرید از شما به نفع آنها خواهد بود و از آنها مشتریان وفاداری بسازید.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت‌های مورد نیاز علامت گذاری شده‌اند *